No i wszystko jest już jasne…

No i wszystko jest już jasne…

Właśnie światło dzienne ujrzała lista procedur medycznych, jakie lekarze chcą zastrzec dla siebie.

Wczoraj obyło się online posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Podiatrii, Podologii i Kosmetologii, w którym udział wzięło, jakże liczne grono reprezentantów świata med-est, resortu zdrowia i kosmetologów.

O samym spotkaniu więcej napiszemy nieco później, a teraz tylko o tym, co najważniejsze, a co przed tym posiedzeniem otrzymali tylko nieliczni, a na pewno nie kosmetolodzy…

Czekamy na Wasze wszelkie komentarze, uwagi, propozycje rozwiązań itp. Pani poseł Barbara Dziuk powołuje zespół, w którym także my mamy być obecni. Abyśmy mogły dobrze reprezentować nasze środowisko musimy znać Państwa opinie na ten temat.

Zapraszamy do dyskusji na Facebooku.

Poniżej zaproponowana lista „procedur medycznych”.

Procedury medyczne zaliczane do zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez lekarzy i lekarzy dentystów

  1. Zabiegi iniekcyjne – wolumetria, liftingowanie, modelowanie z użyciem kwasu hialuronowego o rożnym stopniu usieciowania.
  2. Zabiegi z zastosowaniem biostymulatorów – kwas polimlekowy, hydroksyapaty wapnia, kaprolakton, aminokwasy, kolagen, biostymuatory oparte na kwasie hialuronowym, fibryna.
  3. Wszelkie procedury iniekcyjne związane z wprowadzaniem leków – toksyna botulinowa, steroidy, hialuronidaza.
  4. Zabiegi z zastosowaniem autologicznego tłuszczu.
  5. Wszelkie substancje podawane poprzez iniekcję mezoterapia igłowa – wkłucie podskórne, śródskórne nie będące lekami stosowane do celów estetycznych poprzez wprowadzone do ludzkiego ciała poprzez iniekcję albo nakłucia – nie dotyczy barwników do tatuaży, makijażu permanentnego do głębokości 0,5 mm.
  6. Nici liftingujące (haczykowe) i regenerujące (bezhaczykowe)– nici PDO, kapronolaktonem, kwasem hialuronowym, kwas polimlkekowy oraz z innych substancji.
  7. Osocze bogatopłytkowe.
  8. Lipoliza iniekcyjna.
  9. Urządzenia oddziaływujące energią prądu elektrycznego oraz fal elektromagnetycznych lub mechanicznych o wysokiej częstotliwości i gęstościach mocy przekraczającej 1000 W/cm2 w punkcie najsilniejszego oddziaływania na tkankę.
  10. Usuwanie zmian skórnych z użyciem laserów CO2, elektrokoagulacji i krioterapii, plazmy, radiofrekwencji.
  11. Peelingi głębokie- ph poniżej 2,5.
  12. Dermabrazja – zabiegi, chemiczne, mechaniczne i laserowe poniżej granicy skórno-naskórkowej.
  13. Lasery ablacyjne.
  14. Stosowanie sprzętu zarejestrowanego przez producenta jako sprzęt medyczny.
  15. Leczenie wszystkich chorób skóry gładkiej, owłosionej skóry głowy i paznokci.