XIII Sympozjum Naukowo-Kosmetologiczne Przyjaznej Kosmetyki
PANEL NAUKOWO-KOSMETOLOGICZNY 7 kwietnia 2024 (NIEDZIELA) Hotel Mercure Grand ul. Krucza 28 Warszawa
WYKŁAD 1
Prof. dr hab. Marcin Molski
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :
Nowe substancje aktywne w kosmetykach i kosmetologii (m.in. egzosomy.)
Wykład prezentuje przegląd najciekawszych propozycji w tym względzie, które pojawiły się ostatnio na rynku kosmetycznym. W szczególności omówione zostaną: naturalne oraz syntetyczne egzosomy, ich budowa, funkcje w organizmie, potencjalna szkodliwość oraz deklarowane przez producentów działanie kosmetyczne.
Ten dwufunkcyjny (nośnik + substancja aktywna) składnik kosmetyków i preparatów zabiegowych zdominował rynek kosmetyczny, dlatego wymaga szczegółowej analizy.
Ponadto omówione zostaną nowe, naturalne i syntetyczne substancje aktywne kosmetyków, które aktualnie znajdujących się na rynku lub których wprowadzenie na rynek jest w najbliższym czasie planowane.
W szczegółowy sposób omówione zostaną:
– Substancje aktywne – zwykle pozyskiwane z surowców naturalnych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego lub drogą syntezy chemicznej.
– Nośnik substancji aktywnych – gwarantuje skuteczny transfer transdermalny substancji aktywnych do docelowego miejsca w organizmie.
Najczęstsze przyczyny powikłań po zabiegach estetycznych i sposoby ich unikania.
Krótkie streszczenie wykładu Pani Doktor.
Zabiegi estetyczne wykonywane są w celu poprawy samopoczucia, atrakcyjności fizycznej oraz niwelowania defektów skórnych stale zyskują na popularności. Niestety, w ich kontekście coraz więcej mówi się również o fizjologicznych skutkach po zabiegowych, działaniach niepożądanych oraz powikłaniach. Problem jest poważny i nie można go bagatelizować, ponieważ ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie.
Celem wykładu jest omówienie wybranych zabiegów estetycznych wraz z charakterystycznymi dla nich powikłaniami oraz przedstawienie rodzajów naturalnych skutków po zabiegowych i niebezpiecznych działań niepożądanych.
Znajomość przyczyn i występowania skutków niepożądanych po różnych zabiegach estetycznych, pozwalają na zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z wykonywaniem usług w tym zakresie.
Fibroplazja tkankowa to znakomity mechanizm, który stanowi wzmocnienie tkanek w miejscu zranionym. Jest mechanizmem, w którym mówimy zarówno o biorewitalizacji skóry, jak i stymulacji receptora CD 44 na fibroblaście, czyli uzyskanie proliferacji. Fibroplazja to dużo więcej niż tylko uzyskanie nowego kolagenu typu III.To także działanie szeroko anti agening w wielu aspektach rozwiniętego procesu starzenia jak obniżenie angiogenezy czy hiperpigmantacji. Fibroplazja tkankowa to mechanizm, który winien być stosowany szerzej bo swoim działaniem i kombinacją składników ma nieoceniony wpływ na nasze tkanki. Jak wykazały przeprowadzone badania uzyskujemy pogrubienie skóry właściwej, zmianę echogeniczności tkanek świadczące o wzroście poziomu nawilżenia, zmniejszenie obrazu hiperpigmantacji i wypłycenie zmarszczek.
Podczas prezentacji Pani Doktor przedstawi wyniki badań, technikę pracy oraz możliwości prowadzenia pacjenta w połączeniu z innymi technikami zabiegowymi.
WYKŁAD 4
dr n. chem. Alicja Śliwowska (dr_Skura)
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :
Jak pracować ze skórą wrażliwą i bardzo wrażliwą?
Skóra wrażliwa, reaktywna jest niezwykle wymagająca i potrzeba jej specjalnej pielęgnacji, opierającej się na łagodzeniu podrażnień, nawilżaniu i wzmacnianiu bariery naskórkowej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Spadek integralności bariery naskórkowej, w szczególności u osób ze skórą bardzo wrażliwą, może skutkować nasileniem stanu zapalnego w skórze, co negatywnie wpływa na stan jej zdrowia i przyspiesza proces jej starzenia się. Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej, połączone ze wsparciem dietetycznym i suplementacyjnym często przynosi świetne rezultaty terapeutyczne.
Aby zgłosić swój udział w Sympozjum proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Gwarancją rezerwacji udziału w sympozjum jest wpłata należności na konto 35 1140 2004 0000 3102 8102 9733. Przesłanie zgłoszenia bez wniesienia opłaty nie gwarantuje rezerwacji miejsca.
Koszty uczestnictwa dla członków Stowarzyszeniai studentów (po podaniu numeru indeksu):
2 dni 1200 zł
1 dzień 750 zł
Koszty uczestnictwa dla osób niezrzeszonych:
2 dni 1600 zł
1 dzień 900 zł
Uroczysta kolacja 200 zł (dla wszystkich chętnych).
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
*Ostateczny termin zgłoszenia na XIII Sympozjum Naukowo-Kosmetologiczne – 29 marzec 2024
Ważne ! Stowarzyszenie Przyjazna Kosmetyka zastrzega sobie prawo do odwołania Sympozjum w przypadku niezebrania minimalnej liczby Uczestników.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności