XIII Naukowe Sympozjum Kosmetologiczne – Panel Naukowo-Kosmetologiczny

XIII Naukowe Sympozjum Kosmetologiczne – Panel Naukowo-KosmetologicznyXIII Sympozjum Naukowo-Kosmetologiczne Przyjaznej Kosmetyki

 

PANEL NAUKOWO-KOSMETOLOGICZNY 7 kwietnia 2024 (NIEDZIELA)
Hotel Mercure Grand ul. Krucza 28 Warszawa

WYKŁAD 1
Prof. dr hab. Marcin Molsk

𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :

Nowe substancje aktywne w kosmetykach i kosmetologii (m.in. egzosomy.)

Wykład prezentuje przegląd najciekawszych propozycji w tym względzie, które pojawiły się ostatnio na rynku kosmetycznym. W szczególności omówione zostaną: naturalne oraz syntetyczne egzosomy, ich budowa, funkcje w organizmie, potencjalna szkodliwość oraz deklarowane przez producentów działanie kosmetyczne.
Ten dwufunkcyjny (nośnik + substancja aktywna) składnik kosmetyków i preparatów zabiegowych zdominował rynek kosmetyczny, dlatego wymaga szczegółowej analizy.
Ponadto omówione zostaną nowe, naturalne i syntetyczne substancje aktywne kosmetyków, które aktualnie znajdujących się na rynku lub których wprowadzenie na rynek jest w najbliższym czasie planowane.
 
W szczegółowy sposób omówione zostaną:
– Substancje aktywne – zwykle pozyskiwane z surowców naturalnych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego lub drogą syntezy chemicznej.
Nośnik substancji aktywnych – gwarantuje skuteczny transfer transdermalny substancji aktywnych do docelowego miejsca w organizmie.
Dodatki – zapewniają stabilność mikrobiologiczną, fizyko-chemiczną i satysfakcjonującą ocenę organoleptyczną preparatu (kolor, konsystencja, zapach).
 
 
 
WYKŁAD 2
𝗗𝗥 𝗡. 𝗠𝗘𝗗. 𝗞𝗔𝗧𝗔𝗥𝗭𝗬𝗡𝗔 𝗞𝗢𝗭Ł𝗢𝗪𝗜𝗖𝗭
 
 
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :
 
Najczęstsze przyczyny powikłań po zabiegach estetycznych i sposoby ich unikania.
 
Krótkie streszczenie wykładu Pani Doktor.
Zabiegi estetyczne wykonywane są w celu poprawy samopoczucia, atrakcyjności fizycznej oraz niwelowania defektów skórnych stale zyskują na popularności. Niestety, w ich kontekście coraz więcej mówi się również o fizjologicznych skutkach po zabiegowych, działaniach niepożądanych oraz powikłaniach. Problem jest poważny i nie można go bagatelizować, ponieważ ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie.
Celem wykładu jest omówienie wybranych zabiegów estetycznych wraz z charakterystycznymi dla nich powikłaniami oraz przedstawienie rodzajów naturalnych skutków po zabiegowych i niebezpiecznych działań niepożądanych.
Znajomość przyczyn i występowania skutków niepożądanych po różnych zabiegach estetycznych, pozwalają na zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z wykonywaniem usług w tym zakresie.
 
 
 
WYKŁAD 3
𝗗𝗿 𝗻. 𝗺𝗲𝗱. 𝗜𝘇𝗮𝗯𝗲𝗹𝗮 𝗭𝗮łę𝘀𝗸𝗮.

 
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :
 
𝗙𝗶𝗯𝗿𝗼𝗽𝗹𝗮𝘇𝗷𝗶 𝘁𝗸𝗮𝗻𝗸𝗼𝘄𝗲𝗷 𝗷𝗮𝗸𝗼 𝗶𝗻𝗻𝗼𝘄𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝘆 𝗶 𝗶𝗱𝗲𝗮𝗹𝗻𝘆 𝗺𝗲𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶𝘇𝗺 𝘄 𝗵𝗼𝗹𝗶𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗺 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝘂 𝗸𝗹𝗶𝗲𝗻𝘁𝗮.
 
Fibroplazja tkankowa to znakomity mechanizm, który stanowi wzmocnienie tkanek w miejscu zranionym. Jest mechanizmem, w którym mówimy zarówno o biorewitalizacji skóry, jak i stymulacji receptora CD 44 na fibroblaście, czyli uzyskanie proliferacji. Fibroplazja to dużo więcej niż tylko uzyskanie nowego kolagenu typu III.To także działanie szeroko anti agening w wielu aspektach rozwiniętego procesu starzenia jak obniżenie angiogenezy czy hiperpigmantacji. Fibroplazja tkankowa to mechanizm, który winien być stosowany szerzej bo swoim działaniem i kombinacją składników ma nieoceniony wpływ na nasze tkanki. Jak wykazały przeprowadzone badania uzyskujemy pogrubienie skóry właściwej, zmianę echogeniczności tkanek świadczące o wzroście poziomu nawilżenia, zmniejszenie obrazu hiperpigmantacji i wypłycenie zmarszczek.
Podczas prezentacji Pani Doktor przedstawi wyniki badań, technikę pracy oraz możliwości prowadzenia pacjenta w połączeniu z innymi technikami zabiegowymi.
 
 
 
WYKŁAD 4
dr n. chem. Alicja Śliwowska (dr_Skura)
 
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁 𝘄𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘂 :
 
Jak pracować ze skórą wrażliwą i bardzo wrażliwą?
 
Skóra wrażliwa, reaktywna jest niezwykle wymagająca i potrzeba jej specjalnej pielęgnacji, opierającej się na łagodzeniu podrażnień, nawilżaniu i wzmacnianiu bariery naskórkowej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Spadek integralności bariery naskórkowej, w szczególności u osób ze skórą bardzo wrażliwą, może skutkować nasileniem stanu zapalnego w skórze, co negatywnie wpływa na stan jej zdrowia i przyspiesza proces jej starzenia się. Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej, połączone ze wsparciem dietetycznym i suplementacyjnym często przynosi świetne rezultaty terapeutyczne.
 

 

_______________________________________________________________________________________________

Aby zgłosić swój udział w Sympozjum proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Gwarancją rezerwacji udziału w sympozjum jest wpłata należności na konto 35 1140 2004 0000 3102 8102 9733. Przesłanie zgłoszenia bez wniesienia opłaty nie gwarantuje rezerwacji miejsca.

Koszty uczestnictwa dla członków Stowarzyszenia i studentów (po podaniu numeru indeksu):

 

    • 2 dni 1200 zł

    • 1 dzień 750 zł

Koszty uczestnictwa dla osób niezrzeszonych:

 

    • 2 dni 1600 zł

    • 1 dzień 900 zł

Uroczysta kolacja 200 zł (dla wszystkich chętnych).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

https://przyjaznakosmetyka.org/zgloszenie-udzialu-w-sympozjum/

*Ostateczny termin zgłoszenia na XIII Sympozjum Naukowo-Kosmetologiczne – 29 marzec 2024

Ważne !
Stowarzyszenie Przyjazna Kosmetyka zastrzega sobie prawo do odwołania Sympozjum w przypadku niezebrania minimalnej liczby Uczestników.